Jacek Andrzejewski
Inspektor Ochrony Danych
Synergia

Posiada kompetencje Audytora Wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001:2017 oraz Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301:2019. Aktualnie pełni funkcję Inspektora ochrony danych w dużych organizacjach, charakteryzujących się strukturą rozproszoną. Jest także audytorem oraz doradcą z zakresu ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji. Tworzy systemy ochrony danych osobowych i poufności informacji dostosowane do działalności biznesowej przedsiębiorstwa mając na względzie zachowanie systemu ciągłości działania. Aktualnie jest członkiem zespołu trenerów z zakresu ochrony danych osobowych SEKA S.A. Aktywnie działa społecznie będąc członkiem Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych SABI, członkiem stowarzyszenia ds. bezpieczeństwa informacji ISSA POLSKA. Prowadzi również Fundację Synergia, która działa na rzecz ochrony prywatności i bezpieczeństwa informacji.

Paweł Chudziński
CEO
Ekran System Polska / Securivy

Branżą cyberbezpieczeństwa zajmuje się od 7 lat, a z samym IT związany jest od ponad dekady. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy pozwala mu zrozumieć biznesowe potrzeby klientów. Z kolei wykształcenie informatyczne, zdobyte na Politechnice Poznańskiej, umożliwia mu dobór nowoczesnych rozwiązań odpowiadających technicznym potrzebom firm, z którymi współpracuje. Samodzielnie wprowadził na polski rynek innowacyjny produkt Ekran System, który obecnie cieszy się uznaniem wśród największych polskich firm i stał się rozpoznawalną marką w zakresie rozwiązań PAM. Aktualnie wraz ze swoim zespołem specjalistów zajmuje się kompleksowymi działaniami w zakresie wdrażania i utrzymywania rozwiązań bezpieczeństwa IT. Zdobyte doświadczenie uzmysłowiło mu, jak ważne jest szerzenie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa oraz posługiwanie się językiem prostym i zrozumiałym również dla nietechnicznych odbiorców. W kontakcie z klientami stawia na otwartą komunikację oraz partnerską współpracę. Zdaje sobie sprawę, że sprzedaż to nie tylko podpisanie umowy, ale i wychodzenie naprzeciw dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Nieustannie rozwija się w tematyce nowoczesnej sprzedaży i marketingu, będąc jednocześnie ekspertem ds. bezpieczeństwa IT oraz przedsiębiorcą. Jest także członkiem grupy #CyberMadeInPoland.

Robert Dąbrowski
SE Manager
Fortinet

Ma za sobą ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z systemami teleinformatycznymi. Pracował między innymi 9 lat w Alcatel Polska jako inżynier systemowy oraz 2,5 roku w Solidex jako kierownik zespołu konsultantów. Uczestniczył w wielu rozbudowanych projektach sieciowych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa informacji w infrastrukturze przedsiębiorstw oraz operatorów telekomunikacyjnych. W Fortinet od lipca 2009 jest szefem działu inżynierów systemowych.

Filip Glock
Solutions Engineer
Akamai

Ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z systemami IT opartymi na różnych technologiach. Przez 9 lat projektował, wdrażał i zarządzał rozproszonymi systemami bezpieczeństwa opartymi na video streaming’u. W Akamai od 2017 roku jest Solutions Engineer’m, gdzie pomaga organizacjom w cyfrowej transformacji, poprzez wdrażanie oraz consulting dotyczący rozwiązań z zakresu performance oraz bezpieczeństwa.

Karolina Janas
Starszy specjalista ds. ochrony danych osobowych
Nationale Nederlanden

Prawnik, certyfikowany audytor ISO 27001, absolwentka studiów podyplomowych z prawa nowoczesnych technologii. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem, jako zewnętrzny ekspert doradzała kilkudziesięciu podmiotom z sektora prywatnego jak, i administracji publicznej. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwie, szeroko pojętym prawie własności intelektualnej, prawie nowoczesnych technologii oraz prawie ubezpieczeniowym. Doświadczony audytor oraz szkoleniowiec, autorka licznych artykułów oraz opracowań dotyczących prawa ochrony danych osobowych.

Michał Kluska
Senior Associate
DZP

Ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze doradztwa na rzecz przedsiębiorców w obszarze ochrony danych osobowych, prywatności, nowych technologii, Internetu, usług online, reklamy i e-commerce. Doradza przede wszystkim branży finansowej, FMCG, online i produkcja/przemysł.
W latach 2016-2018 przeprowadził kilkadziesiąt kompleksowych projektów wdrożeniowych RODO.
Wielokrotnie uczestniczył podczas kontroli organu nadzoru w zakresie danych osobowych/Prezesa UOKIK, jak również reprezentował Klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych związanych z obszarem ochrony danych osobowych, nieuczciwą konkurencją, prawem autorskim i prawem własności przemysłowej.
Wielokrotnie wspierał Klientów w projektach związanych ułożeniem międzynarodowego transferu danych osobowych w grupach kapitałowych.
Uczestnik prac legislacyjnych (m.in. Ustawa o prawach konsumenta) oraz konsultacyjnych. Prelegent realizujący liczne wystąpienia / warsztaty np. podczas konferencji (m.in. InternetBeta, SECURE) i szkolenia (m.in. „Ochrona danych osobowych w Grupach Kapitałowych”, „Przygotowanie do RODO”). Autor m.in. komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych. Organizator spotkań dla IOD z serii #WRODO, #RODOwS, #RODOś, #Wielko_RODO.

Maciej Kołodziej
Wiceprezes, SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych
Doradca, e-Detektywi.pl

Ekspert i konsultant ds. ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, informatyki śledczej i systemów teleinformatycznych oraz audytor wiodący i wykładowca ISO/EIC 27000. Zajmuje się doradztwem przy wdrażaniu procesów dotyczących prawa ochrony prywatności w społeczeństwie informacyjnym i zabezpieczeń w systemach IT. Wspiera biznes w procedurach zachowania ciągłości działania, przywracania procesów po awariach i odzyskiwania danych W spółce e-Detektywi wykonuje ekspertyzy z zakresu aplikacji, sieci i systemów teleinformatycznych oraz procesów przetwarzania i ochrony informacji. Wiceprezes Zarządu (od 2013r., III kadencja) Stowarzyszenia SABI-SIOD. Od ponad 20 lat zajmuje się ochroną danych osobowych. Nadzorował i koordynował złożone procesy ochrony informacji i danych osobowych. Uczestniczył w wielu branżowych projektach szkoleniowych dla instytucji rządowych, sektora publicznego, edukacji, bankowości, telekomunikacji oraz przedsiębiorstw branży e-commerce i nowych technologii. Wykładowca studiów podyplomowych dla IOD (ABI) w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Współorganizator i wykładowca studiów z bezpieczeństwa informacji i informatyki śledczej na krakowskiej Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki oraz w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. Współpracuje m.in. z: Kancelarią Raczkowski, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, Policją i Żandarmerią Wojskową. Autor publikacji związanych z ochroną danych osobowych, w tym: 3 części „Vademecum ABI / IOD” wydawnictwa CH Beck, „ODO w marketingu internetowym” wydawnictwa WiP oraz artykułów w prasie branżowej. Członek grup roboczych dotyczących regulacji prawnych i przyszłości Internetu, reklamy internetowej, e-commerce oraz rozwoju nowych technologii, ochrony danych osobowych oraz prywatności w mediach elektronicznych.

Wojciech Kubiak
ICT Security Director
PKP Energetyka

Posiada praktyczne doświadczenie w obszarach: zarządzania bezpieczeństwem IT/OT, audytów bezpieczeństwa IT/OT, bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej, bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego, zapobiegania inwigilacji technicznej, rozwoju i zarządzania architekturą bezpieczeństwa korporacyjnego. Swoje doświadczenie zdobywał w Policji, Elektrociepłowni Siekierki, Orange, T-Mobile, Telewizji N, a także w firmach doradczych EY i PwC. Był liderem bezpieczeństwa automatyki przemysłowej grupy SHV Energy. Aktualnie odpowiada za bezpieczeństwo teleinformatyczne obszarów IT i OT w Grupie Kapitałowej PKP Energetyka. Wojciech swoje kwalifikacje potwierdził zdobywając m.in. certyfikaty: GICSP (Global Industrial Cyber Security Professional), CISSP (Certified Information Systems Security Professional), CISA (Certified Information Systems Auditor), PSP (Physical Security Professional), CSSA (Certified SCADA Security Architect). Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, członek ISSA Polska, autor publikacji dotyczących bezpieczeństwa systemów automatyki przemysłowej i doświadczony trener z zakresu bezpieczeństwa IT/OT.

Małgorzata Kurowska
Senior Associate
Maruta Wachta

Radca prawny, ekspert i koordynator projektów w obszarze digital / paperless. Posiada też rozległe doświadczenie w projektach z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii / IT. Doradzała w projektach związanych z wdrożeniem elektronicznych doręczeń (e-delivery), a także implementacją pieczęci elektronicznej oraz rozwiązań umożliwiających zdalną identyfikację i weryfikację tożsamości. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa nowych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkołę Prawa Francuskiego.

Jolanta Malak
Regionalna dyrektor sprzedaży
Fortinet

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie w branży IT, które zdobywała pracując m.in. dla Hewlett-Packard Polska i Symantec Poland. Zarządzała sprzedażą rozwiązań wspomagających ochronę bezpieczeństwa IT na terenie Europy Wschodniej i Południowej, odpowiadając za biznes w Polsce, Czechach, Słowacji i w krajach bałtyckich. Od 2017 roku odpowiada za rozwój firmy Fortinet w Polsce.

Michał Nycz
Account Executive
Akamai

8 lat doświadczenia w prowadzeniu relacji biznesowych z największymi firmami na rynku z sektora telekomunikacyjnego, publicznego, finansowego oraz e-commerce. Odpowiedzialny za realizację projektów z zakresu utrzymania i developmentu systemów IT, a także za rekomendacje, dotyczące implementacji rozwiązań chmurowych. Specjalizuje się w rozwiązaniach, służących do poprawy bezpieczeństwa i wydajności aplikacji webowych, ochrony infrastruktury przed atakami DDoS, a także zapewnienia bezpiecznych dostępów zdalnych. Od 2017 roku, jako Account Executive, pracuje nad intensywnym rozwojem Akamai w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Robert Pająk
Senior Manager - Security Governance & Compliance
Akamai

CISSP, CRISC, NGSEC CERT, AMBCI, CEH. Aktualnie zajmuje stanowisko Senior Information Security Manager w dziale bezpieczeństwa firmy Akamai. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie wymaganiami zgodności w obszarze cyberbezpieczeństwa (information security compliance/security governance). Prowadzi globalne projekty demonstrujące w jaki sposób Akamai spełnia najwyższe standardy ochrony informacji. Współtwórca konferencji Affinity. Wcześniej pełnił różnorakie funkcje w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony danych - w szczególności Head of Security w Future Simple Inc. (Base - obecnie ZenDesk) - spółce z siedzibą w Dolinie Krzemowej, tworzącej innowacyjne oprogramowanie. Przed dołączeniem do Base, zajmował stanowisko Head of Information Security dla regionu EMEA w firmie Herbalife. Przez ponad 14 lat pełnił także funkcję CSO w INTERIA.PL (oraz ABI w Grupie RMF) - odpowiadając za obszary: bezpieczeństwa, zgodności (compliance), oraz prywatności w jednym z największych polskich portali. Założyciel lub współzałożyciel oraz członek komisji rewizyjnych rozmaitych polskich oddziałów organizacji i stowarzyszeń zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, w szczególności: OWASP/ISACA/ISSA. W ramach pracy w portalu INTERIA.PL zbudował także i prowadził zespół R&D. Pasjonat bezpieczeństwa i technologii. Aktywnie wykłada na różnych uniwersytetach oraz konferencjach - w tematyce szeroko pojętych aspektów ochrony informacji, zgodności, oraz współczesnych zagrożeń. Współpracuje jako ekspert z licznymi firmami i organizacjami w kraju i zagranicą zajmującymi się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji.

Komentuje w mediach zjawiska związane ze współczesnymi zagrożeniami informatycznymi. Autor artykułów do rozlicznych gazet i poradników m.in. Bezpieczeństwo od A do Z.

Kamil Pakalski
IOD
Gemini Polska

Moją pasją jest szeroko pojęte IT Security i połączone z tym bezpieczeństwo danych osobowych czyli połączenie prawno-technologiczne. Codziennie staram się łączyć bezpieczeństwo danych osobowych, bezpieczeństwo informatyczne w zgodzie z biznesem. W tym temacie pogłębiam swoją wiedzę i staram się być "up to date". W swojej karierze odpowiadałem za IT Security na wszystkie kraje partnerskie wewnątrz firmy, wdrożyłem także High Level Security Plan oraz koordynowałem jako Administrator Bezpieczeństwa Informacji wdrażanie projektu "RODO”. Uczestniczyłem także jako prelegent w takich konferencjach jak: SEMAFOR – gdzie przedstawiłem zagadnienie - Służbowy smartfon zgodny z GDPR, RODO SUMMIT - Prawno-technologiczne zabezpieczenia przetwarzanych danych osobowych w urządzeniach i systemach informatycznych. Na co dzień fan koszykówki i członek drużyny koszykarskiej Gemini Team, zagorzały podróżnik wycieczek górskich i wypraw rowerowych z wiernym towarzyszem psem rasy Mops o imieniu Songo. Aktualnie jako Inspektor Ochrony Danych Osobowych zarządzam bezpieczeństwem danych osobowych w Gemini Polska oraz spółkach prowadzących apteki.

Katarzyna Pisarzewska
Inspektor Ochrony Danych / Kierownik Działu Prawa Ochrony Danych Osobowych
Lux Med

Prawnik. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony danych osobowych zdobywanym m.in. jako zewnętrzny ekspert w doradztwie dla kilkudziesięciu podmiotów z sektora prywatnego jak i administracji publicznej, w tym branży medycznej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej oraz finansowej. Obecnie kieruje działem prawa ochrony danych osobowych i pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych w Grupie LUX MED. Audytor, prelegent oraz prowadząca warsztaty w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji a także wielokrotny uczestnik kontroli ze strony organu nadzoru.

Filip Rejch
ISSA Polska

Bezpiecznik i ITPro z ponad 15 lat doświadczenia w branży. Zaczynał od utrzymywania środowisk IT pracując między innymi dla instytucji finansowych. Jako inżynier firmy Microsoft wspierał, audytował, szkolił duże organizacje w regionie EMEA. Jako ekspert bezpieczeństwa odpowiadał między innymi za zbudowanie i dostarczanie usług Security Operations Center w T-Mobile, obecnie odpowiada za architekturę bezpieczeństwa systemów w Orange.

Magdalena Skorupa
Cyber Risk, Data Privacy & Compliance Director
Reckitt Benckiser

Magdalena jest doświadczonym ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, IT oraz zarządzania, z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w największych firmach na świecie. Ukończyła z wyróżnieniem studia Executive MBA w HULT International Business School w Londynie, studia magisterskie o specjalizacji finanse-rachunkowość na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe z górnictwa odkrywkowego na AGH w Krakowie oraz studia podyplomowe z psychologii społecznej w zarządzaniu zmianą w organizacji na SWPS w Warszawie. Posiada liczne certyfikaty (CISSP, CISM, ITIL Expert, PMP i wiele innych) oraz ukończone szkolenia branżowe zarówno z cyberbezpieczeństwa jak i audytu wewnętrznego.
Specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz prowadzeniu programów podnoszenia świadomości cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach. Prowadzi liczne szkolenia, warsztaty oraz doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa, social engineering, ochrony przed phishingiem, audytu wewnętrznego, zarządzania zmianą w organizacji, zarządzaniem ryzykiem oraz fraud investigations. Na przestrzeni ostatnich lat Magdalena zajmowała wysokie stanowiska kierownicze w cyberbezpieczeństwie, IT oraz w audycie wewnętrznym w największych spółkach listy Fortune Global 500.
Obecnie pracuje na stanowisku Cyber Risk, Data Privacy & Compliance Director w brytyjskiej firmie Reckitt Benckiser (FTSE 100). Magdalena jest również od wielu lat aktywnym mentorem biznesowym w organizacjach wspierających nowych liderów w ich karierze zawodowej, a w wolnym czasie prowadzi własną firmę doradczą.

Piotr Sowa
Specjalista ochrony danych osobowych
Ignatus ASC

Audytor, analityk i trener. Specjalizuje się głównie w temacie zarządzania ryzykiem dla organizacji, zapobieganiu incydentom oraz utrzymaniu zgodności z RODO. Obecnie pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych w kilku podmiotach biznesowych oraz publicznych. Kiedyś przedsiębiorca w obszarze e-commerce, a od kilku lat prowadzi
własną działalność audytorską i doradczą głównie w zakresie ochrony informacji. Wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w biznesie (od 2009r.) i ochronie danych udzielając konsultacji m.in dla zarządów spółek w branży IT (soQware development), e-commerce, spedycyjnej, developerskiej, księgowo-usługowej, rozrywkowej, dla biur podróży, galerii handlowych oraz agencji ubezpieczeniowych. W ostatnich dwóch latach przeprowadził audyty i wdrożenia RODO w kilkudziesięciu podmiotach z sektora biznesowego. Pełni funkcję członka doradczego w wewnętrznych zespołach ds.
Compliance. Ma za sobą setki godzin przeprowadzonych szkoleń, które rzadko są nudne. Audytor Wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy ISO 27001:2017. Członek zarządu spółki AUDIT GRC specjalizującej się w audytach bezpieczeństwa. W swojej karierze angażował się także w liczne działania społeczne dla organizacji trzeciego sektora. Wiedzę pogłębiał między innymi na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Michał Tabor
Partner
Obserwatorium.biz

Michał Tabor od 18 lat zajmuje się bezpieczeństwem informacji, wdrażaniem mechanizmów podpisu elektronicznego, systemów elektronicznej administracji oraz budowaniem systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Autor wielu rozwiązań z zakresu uwierzytelnienia, podpisu elektronicznego i dokumentu elektronicznego funkcjonujących w Polsce, w szczególności autor szeroko stosowanego mechanizmu składania deklaracji podatkowych i Profilu Zaufanego ePUAP. Uczestniczy od początku w procesie legislacji i wdrażania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania (eIDAS), Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ,w zakresie identyfikacji, uwierzytelnienia i podpisu elektronicznego, ekspert i członek komitetu technicznego ESI ETSI. Absolwent wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Członek zarządu Obserwatorium.biz.

Dominik Warzecha
Inżynier Cyberbezpieczeństwa
Advatech

Zawodowo jak i hobbistycznie związany z Cyberbezpieczeństwem, głównie blue team gdzie wyzwania są codziennością. Utrzymuje oraz wdraża rozwiązania klasy SIEM , WAF oraz DAM światowej klasy producentów. Posiada również wieloletnie doświadczenie związane z administracją systemową i aplikacyjną. Po pracy śledzi lokalne zagrożenia, edukuje użytkowników, zwalcza oszustwa sieciowe.

Piotr Wieczorek
Dyrektor Biura Eksploatacji - Pion IT
Neuca

Posiada 28-letnie doświadczenie w branży IT i nowych technologii. Kiedyś administrator i programista, później dyrektor IT, doradca, freelancer. Budował i rozwijał systemy technologiczne dla pierwszych sieci telefonii komórkowej ( Centertel/Orange, Era/T-Mobile), jako doradca pracował w EY gdzie m.in. realizował projekt przekazania do Microsoftu działu telefonów komórkowych firmy Nokia. Aktualnie pracuje w Toruniu, gdzie doradzał a teraz zarządza operacjami IT w grupie kapitałowej branży farmaceutycznej . Jako mentor wspiera startupy oraz przedsiębiorców z branży technologicznej i imprezy branżowe. Jest również coachem, szczególnie wspierając inżynierów i przedsiębiorców w wyborze i planowaniu ścieżki dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Przeglądanie strony oznacza akceptację.